KKTC Bakanı Ataoğlu: Hükümetin Sağlık Turizmi’ne desteği tamTHTC: Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Oluşturuldu: 2017-08-23 00:00:00
Görüntü Sayısı: 4561

KKTC Bakanı Ataoğlu: Hükümetin Sağlık Turizmi’ne desteği tam

KKTC'deki özel sağlık kuruluşlarının yöneticileri Uluslararası Online Sağlık Turisti Yönlendirme Sistemi "Map2heal" eğitimine katıldı.


KKTC Bakanı Ataoğlu: Hükümetin Sağlık Turizmi’ne desteği tam

LEFKOŞA - Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi tarafından Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nda düzenlenen Uluslararası Online Sağlık Turisti Yönlendirme Sistemi "Map2heal" eğitimine katılan KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu “Hükümetin Sağlık Turizmi’ne desteği tamdır” dedi.

JTcyiX.jpg

Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi, KKTC Sağlık Bakanlığı, KKTC Turizm ve Çevre Bakanlığı, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC işbirliğinde düzenlenen toplantıda Kuzey Kıbrıs’ın sağlıkta dünyaya açılması konuşuldu.
Kuzey Kıbrıs’ın 87 ülkeden sağlık turisti alabilmesini sağlayacak olan online sağlık turisti yönlendirme sistemi "Map2heal"e akdredite sağlık kuruluşlarına eğitim programı düzenlendi.

Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’ın açılış konuşmasından sonra Map2heal kurucusu Prof. Dr. Tayfun Aybek ile Türkiye Sağlık Turizmi Konseyi-THTC Genel Sekreteri ve Dünya Sağlık Turizmi Konseyi-GHTC Disiplin Kurulu Başkanı Yunus Gürkan çalışmalar hakkında bilgi verdiler.
Ayrıca eğitime Serbest Çalışan Hekimler Birliği Başkanı Dr. Remzi Gardiyanoğlu, Özel Hastaneler Birliği Başkanı Dr. Hayat İzel yanısıra KKTC'de sağlık alanında faaliyet gösteren 15 özel kuruluşu yöneticisi katıldı.

OTJs4h.jpg


BAKAN ATAOĞLU: AMACıMIZ SAĞLIK TURIZMI’NI GELIŞTIRMEK...
Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Kuzey Kıbrıs’da turizmin sürdürülebilir temelde gelişmesi için alternatif turizm çeşitlerinin ülkeye kazandırılmasının önemini anlattı. Ataoğlu, amaçlarının kitle turizmi gelirlerini optimuma çıkartırken sağlık başta olmak üzere kültür, spor gibi turizm türlerini geliştirmek olduğunu bildirdi.

HÜKÜMETİN SAĞLİK TURIZMİNE DESTEĞI TAM...
Sağlık Turizmi’nin gelişmesinde, Sağlık Turizmi Konseyi yanısıra diğer bütün paydaşların önemli katkısı bulunduğunu belirten Bakan Ataoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Sağlık turzminin gelişmesi için ciddi bir çaba var. Hükümetimiz gereken adımları atıyor ve Sağlık Turizmi’ni destekliyor. KKTC’nin Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’ne 54’üncü üye ülke olarak kabul edilmesi, Kuzey Kıbrıs’ın bu alanın başrol oyuncuları ile birlikte hareket edebilmesine imkan yarattı. Bu üyelik sayesinde Kuzey Kıbrıs dünya’nın pek çok ülkesinden daha fazla sağlık turisti almaya başladı.”

g3l7e6.jpg


KUZEY KIBRIS SAĞLIK ADASINA DÖNÜŞECEK...
Sağlık turizmi sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın uluslararası platforumlara kabul edilmesinin öneminin çok daha iyi anlaşıldığını söyleyen Ataoğlu, atılan bu adımlar sayesinde Kuzey Kıbrıs’ın sağlık adasına dönüşebileceğine inandığını belirterek Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Kurucu Başkanı Emin Çakmak ile Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan’a teşekkür etti.

SAVAŞAN: GÜNÜMÜZDE TATIL ILE SAĞLIK BAĞDAŞTIRıLıYOR...
Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, sürekli gelişen teknolojilerle insan sağlığını koruyup geliştirmek ve en yeni tedavi yöntemlerini sunduklarını söyledi. Savaşan, günümüz insanının tatil ile sağlığı bağdaştırdığını ve bütünsel sağlık yaklaşımını benimsediği bildirdi.

cTWQVv.jpg


AMACıMıZ KKTC’YE ÖZEL ONLINE BIR SISTEM KAZANDıRMAK...
Sağlık Turizmi’nin dünyada hızla geliştiğini ve insanların sadece tedavi amaçlı değil güzellik ve "yaşlanmamak" (anti-aging) için de yeni gelişmelere ulaşmak istediğini söyledi. Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi’nin Map2heal projesine büyük önem verdiğini belirten Savaşan, amaçlarının KKTC’ye özel online sağlık turisti kabul sistemi geliştirmek olduğunu söyledi. Savaşan sözlerini “konseyimiz, ülkemizin sağlıklı yaşam adası haline dönüştürülmesi için çalışmaya var gücüyle devam edecek” şeklinde tamamladı.

tCbwgL.jpg


PROF. DR. AYBERK: SISTEM DÜNYADA 161 OFISDE KULLANıLıYOR...
Prof. Dr. Tayfun Aybek, sağlık turizm pazarını dünyaya açan uluslararası bir yazılım olan Map2heal’in çok detaylı hazırlanmış bir sağlık turizmi platformu olduğunu anlattı.
Prof. Dr. Tayfun Aybek 17 dilde destek veren sistemin, yerli - yabancı herkese ‘kendi evindeymiş’ hissi vererek, aradığı sağlık profesyoneli ile üst düzey iletişim kurma olanağı yarattığını söyledi. sistemin 87 ülkeden 161 network ofisin kullandığını ve altı ay içinde iki bin network ofis tarafından kullanılmaya başlanacağını sözlerine ekledi.


Bu yazı THTC: Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi tarafından yazıldı ve 4561 kere izlendi.


Yorumlar

Yükleniyor...